Határtalanul 2013 - frissítve

Beszámoló a Határtalanul pályázat megvalósításáról

Előkészítő szakasz: vetélkedők során történelmi, földrajzi, irodalmi, néprajzi ismereteket szereztek tanulóink Kárpátaljáról. Az előkészítő óra előadásai felkészítették a tanulókat a közös produktumok létrehozására is.

A két utazás: egymás iskolájának megismerése, megismertük a határon túli magyarok életkörülményeit, a kárpátaljai magyarság történelmét. A két iskola tanulói között baráti kapcsolatok alakultak ki, a közös tevékenységek során jó együttműködést alakítottak ki. A kirándulások, sportrendezvények erősítették az összetartozást. Fontosnak tartjuk a közösen létrehozott produktumokat.

Diákjaink megtapasztalták, hogy a Kárpátalján élő magyarok sokat tesznek magyarságuk megőrzéséért. Meglepődve tapasztalták, milyen sok ismeretük van Magyarországról, mennyire figyelemmel kísérik az anyaország eseményeit.

Határtalan napfény - Kárpátalja - videó